Novinky

Pľúcna ambulancia handlovskej nemocnice rozšírila svoje vybavenie: nový prístroj zrýchli a zjednoduší diagnostiku

1.2.2024

Do výbavy pľúcnej ambulancie Nemocnice AGEL Handlová pribudol nový prenosný ultrazvuk. Prístroj, ktorý nemocnici darovala Nadácia AGEL, výrazne zrýchli a zjednoduší diagnostický proces.


Kežmarská nemocnica má vďaka Nadácii AGEL nový prístroj

15.11.2023

NADÁCIA AGEL použila výťažok 2 % z dane na nákup a darovanie desiatich špeciálnych prístrojov pre sedem nemocníc skupiny AGEL SK. Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL získala vďaka tejto iniciatíve hysteroskop – špeciálne medicínske zariadenia používané na diagnostiku a liečbu gynekologických problémov vyskytujúcich sa v maternici. Využívajú sa na centrálnych operačných sálach v rámci gynekologických operačných výkonov.


Levočská nemocnica má vďaka Nadácii AGEL nový prístroj

14.11.2023

NADÁCIA AGEL použila výťažok z 2% z dane na nákup a darovanie desiatich špeciálnych prístrojov pre sedem nemocníc skupiny AGEL SK. Nemocnica AGEL Levoča získala prístroj Boso ABI (Ankle-Brachial Index). Je to diagnostické zariadenie určené na meranie Ankle-Brachial Indexu, čo je dôležitý ukazovateľ stavu krvného obehu v dolných končatinách. Prístroj sa nachádza vo všeobecnej ambulancii pre dospelých.


NADÁCIA AGEL darovala zvolenskej nemocnici špeciálne operačné prístroje

13.11.2023

NADÁCIA AGEL aj v tomto roku použila výťažok z 2 % z daní na nákup a darovanie špeciálnych prístrojov pre nemocnice skupiny AGEL SK. 10 prístrojov v celkovej hodnote 46 000 eur putovalo do 7 nemocníc, kde prispejú k zvýšeniu komfortu a kvality poskytovanej zdravotnej starostlivosti. Vo zvolenskej nemocnici sa tak tešia novým artroskopickým optikám aj špičkovému relaxometru.


V Skalici bežali pre tých, ktorí nemôžu

8.10.2023

Už druhý ročník charitatívneho behu SKALICKÁ OSMIČKA dnes odštartoval na Námestí slobody v Skalici. Do podujatia Nadácie AGEL, ktorého štartovné bolo odovzdané Filipkovi Veselému a deťom z Centra pre deti a rodiny v Skalici, sa zaregistrovalo až 252 bežcov vrátane 80 detí. Novinkou bola samostatná kategória Nordic walking a chodci. Behu sa zúčastnili aj futbalisti MFK Skalica a hendikepovaný úspešný športovec Ivo Koblasa, autor knihy Nikdy to nevzdám.


Po roku sa na skalické námestie vracia SKALICKÁ OSMIČKA

22.9.2023

NADÁCIA AGEL tento rok pripravila už druhý ročník charitatívneho behu SKALICKÁ OSMIČKA. Štartovné bude v plnej výške venované Filipkovi Veselému zo Skalice a deťom z Centra pre deti a rodiny Skalica. Zapojiť sa do osem kilometrového behu a pomôcť môžete aj vy, a to už 8. októbra o 10.00 hod.


NADÁCIA AGEL darovala bánovskej rehabilitácii nový prístroj

22.9.2023

Intuitívny, priestorovo nenáročný, jednoduchý na ovládanie a využiteľný pri rôznorodých bolestiach pohybového aparátu. Taký je nový prístroj na dištančnú elektroliečbu, ktorý dostala bánovská nemocnica do daru od NADÁCIE AGEL.


„Pacienti počas muzikoterapie na chvíľu zabudli na bolesť,“ hovorí s úsmevom riaditeľka bánovskej nemocnice

9.6.2023

Pacientov hospitalizovaných na oddelení dlhodobo chorých a lôžkovom rehabilitačnom oddelení Nemocnice AGEL Bánovce navštívili muzikoterapeutky. Cieľom projektu financovaného Nadáciou AGEL bola predovšetkým pomoc pri liečbe pacientov, keďže hudba navodzuje stav psychického uvoľnenia a pohody.


NADÁCIA AGEL pomohla príspevkom z 2% daní zakúpiť moderné prístroje pre AGEL Clinic

8.2.2023

Tak, ako je srdce v logu NADÁCIE AGEL symbolom starostlivosti o blížneho, tak sa podarilo NADÁCII v uplynulom roku pomôcť zaobstarať moderné prístroje pre bratislavskú AGEL Clinic. Výťažok z 2% z dane v celkovej hodnote takmer 35 500 eur poslúžil na nákup a darovanie dvoch špeciálnych prístrojov pre očnú ambulanciu, vďaka čomu môžu pacienti absolvovať odborné vyšetrenia zraku. Obidve novinky už plne slúžia pacientom.


Novorodenecké oddelenie krompašskej nemocnice má vďaka NADÁCII AGEL nové vybavenie v hodnote 600 eur

25.1.2023

Novorodenecké oddelenie Nemocnice AGEL Krompachy si vďaka NADÁCII AGEL zabezpečilo nové vybavenie v hodnote 600 eur. Vďaka finančnému príspevku bola zakúpená lampa k počítaču, vyhrievacia poduška pod novorodenca a ďalšie užitočné pomôcky k zlepšeniu poskytovania zdravotnej starostlivosti a zútulneniu prostredia oddelenia.


NADÁCIA AGEL pomohla príspevkom z 2% daní zakúpiť moderné prístroje pre levickú nemocnicu

20.1.2023

Tak, ako je srdce v logu NADÁCIE AGEL symbolom starostlivosti o blížneho, tak sa podarilo NADÁCII v uplynulom roku zrealizovať skvelú vec – pomôcť zaobstarať doplnkové prístroje pre Nemocnicu AGEL Levice. Výťažok z 2% z dane v celkovej hodnote 40 560 eur poslúžil na nákup a darovanie špeciálneho prístroja na ozónoterapiu a druhým je prístroj na liečbu rázovou vlnou. Obidve novinky už plne slúžia pacientom.


Malému bojovníkovi pomôžu cvičenia v špeciálnom obleku

24.11.2022

Svalový tonus, teda svalové napätie, je dôležité pre pohyb detí aj dospelých. Pri zníženom svalovom napätí, známom tiež pod pojmom hypotónia, dieťa zaostáva vo vývoji a kľúčové je včasné zahájenie adekvátnej terapie. Práve s financovaním takejto terapie sa rozhodla Nadácia AGEL pomôcť takmer dvojročnému Adamkovi z Bánoviec nad Bebravou, ktorého štart do života nebol celkom ideálny.


NADÁCIA AGEL pripravuje prvý charitatívny beh pre dospelých aj deti v Skalici

13.7.2022

V nedeľu, 25. septembra 2022, sa uskutoční 1. ročník charitatívneho behu pre dospelých aj deti s názvom SKALICKÁ OSMIČKA NADÁCIE AGEL, z ktorého štartovné v plnej výške bude venované Onkologickému oddeleniu Fakultnej nemocnice AGEL Skalica. Po prvýkrát odštartujú bežeckí pretekári na osemkilometrovej trase z Námestia Slobody v Skalici. Charitatívnych pretekov sa zúčastnia aj úspešní športovci.


Mladému mužovi, ktorý po páde zostal v bdelej kóme, Nadácia AGEL prispela na terapie sumou 1500 eur

3.6.2022

Mal len 27 rokov, keď sa jeho život z minúty na minútu obrátil na ruby. Reč je o Bánovčanovi Miroslavovi Jamrichovi, ktorý si pri páde udrel hlavu tak nešťastne, že prišiel o 70 % lebky a zostal v bdelej kóme. Príbeh dojal aj vedenie Nadácie AGEL, ktorá na jeho rehabilitácie prispela sumou 1500 eur.


NADÁCIA AGEL pomáha dvojročnému Vilkovi, aby mohol žiť ako jeho zdraví rovesníci

29.4.2022

Dvojročný Vilko to už od narodenia nemal ľahké. Narodil sa v 37. týždni, nemal ešte ani dva dni a už bojoval o život. K detskej mozgovej obrne sa pridružili aj iné diagnózy a v nádeji, že Vilko bude žiť plnohodnotne ako iné detičky v jeho veku, oslovila jeho rodina NADÁCIU AGEL, ktorá mu prispela na liečbu 1 500 eurami.


NADÁCIA AGEL pomáha Milade z Handlovej žiť plnohodnotne aj napriek skleróze multiplex

25.4.2022

Štyridsaťdeväťročnej Milade Piroškovej z Handlovej sa takmer pred dvadsiatimi rokmi zmenil život na nepoznanie. V roku 2003, iba po 10 mesiacoch od narodenia dcérky, jej určili diagnózu roztrúsená skleróza multiplex. Na odporúčanie lekárov vyskúšala rôzne druhy liečby, jedna pomohla viac, iná menej, žiadna sa však nezaobišla bez nepríjemných a výrazných vedľajších účinkov. V súčasnosti jej pomáha kyslíková terapia a rehabilitácie v Nemocnici AGEL Handlová. Práve v tejto nemocnici pracovala neuveriteľných 46 rokov aj mamička pani Milady, ktorá ako pôrodná asistentka priviedla na svet tisícky Handlovčanov. Pomocnú ruku jej podala aj NADÁCIA AGEL.


Komárňanská nemocnica má nový prístroj na spracovanie krvi Špeciálnu centrifúgu zakúpili z financií, ktoré venovali zamestnanci AGELu

11.3.2022

Nemocnica AGEL Komárno má na Hematologicko-transfúziologickom oddelení nový špeciálny prístroj – centrifúgu na krvné vaky pre nemocničné laboratóriá. Zaujímavosťou je, že prístroj v hodnote takmer 42 000 EUR bolo možné zakúpiť vďaka 2 % z daní, ktoré od zamestnancov AGELu vyzbierala NADÁCIA AGEL. Prístroj sa používa na spracovanie krvi od bezpríspevkových darcov.


NADÁCIA AGEL v roku 2021

11.3.2022

NADÁCIA AGEL pomáha ľuďom so zdravotným znevýhodnením a organizáciám v nadväznosti na zdravotnú a sociálnu sféru. Poskytujeme individuálnu finančnú pomoc fyzickým a právnickým osobám na úhradu rehabilitačných pobytov, na kúpu zdravotníckych a kompenzačných pomôcok, alternatívnu liečbu, doplnky výživy a rôzne terapie. Podporujeme seniorov, matky v núdzi, deti zo sociálne znevýhodnených pomerov a deti z Centier pre deti a rodiny. Plníme sny zamest- nancom a pacientom v ťažkých životných situáciách. Vďaka daru od zamestnan- cov zdravotníckych zariadení AGEL, v rámci 2 % z daní NADÁCIA AGEL zakúpila nové prístroje pre dve zdravotnícke zariadenia. NADÁCIA AGEL pôsobí už päť rokov na Slovensku. Od svojho pôsobenia pomohla 430 žiadateľom a finančná čiastka presiahla 300 000 Eur.


Zvolenská nemocnica má unikátny prístroj na kryoterapiu. Extrénmy chlad dokáže pomôcť chorým svalom, sľachám a kĺbom

28.1.2022

Viete si predstaviť, že choré kĺby, svaly, šľachy vylieči extrémy chlad? Unikátny prístroj, určený na lokálnu kryoterapiu je najnovším prírastkom Oddelenia fyziatrie, rehabilitácie a liečebnej balneológie Nemocnice AGEL Zvolen. Prínosom lokálnej kryoterapie je široké použitie na liečbu úrazových, pooperačných, zápalových a degeneratívnych stavov pohybového aparátu. S jeho zaobstaraním nemocnici výrazne pomohla aj NADÁCIA AGEL.


Vďaka NADÁCII AGEL majú na krompašskom detskom oddelení dva nové prístroje

13.9.2021

Detské oddelenie Nemocnice AGEL Krompachy dostalo od NADÁCIE AGEL dva nové prístroje, ktoré rozšíria možnosti kvalitnejšej diagnostiky a liečby najmenších pacientov a zároveň zvýšia štandard oddelenia. Detské oddelenie v Nemocnici AGEL Krompachy poskytuje zdravotnú starostlivosť detským pacientom zo spádovej oblasti 55 tisíc obyvateľov, každoročne hospitalizuje okolo tisíc detských pacientov.


Zamestnanci nemocníc siete AGEL podporili finančne kolegyňu zo Skalice, ktorej hurikán vzal domov. Dobrovoľná finančná zbierka pre Janku Havlíkovú

2.9.2021

Tragédie si nevyberajú, koho postihnú. Jednou z obetí hurikánu, ktorý v závere júna postihol Moravu, je aj dlhoročná zdravotníčka z Fakultnej nemocnice AGEL Skalica. Z minúty na minútu, nečakane a bez prípravy sa jej rodine zmenil život a z toho doterajšieho nezostalo vôbec nič. V takýchto situáciách sa ukáže sila ľudskosti a pomoci. Prostredníctvom NADÁCIE AGEL bola v zdravotníckych zariadeniach nemocničnej siete AGEL vyhlásená dobrovoľná finančná zbierka pre kolegyňu a kamarátku Janku Havlíkovú – sestričku z Urologickej ambulancie Fakultnej nemocnice AGEL Skalica, ktorú tornádo pripravilo o domov.


Vďaka kolegom z bánovskej nemocnici a NADÁCII AGEL pôjde ošetrovateľ Peter na rehabilitačný pobyt

27.7.2021

Pandemická situácia bola náročná pre každého z nás. Zdravotníci z prvej línie denne čelili koronavírusu a Peter, ošetrovateľ z Oddelenia dlhodobo chorých v Nemocnici AGEL Bánovce, patril medzi nich. Začiatkom februára sa týmto vírusom nakazil a zmenil mu život na nepoznanie. Dodnes sa vyrovnáva so zdravotnými problémami, ktoré mu koronavírus spôsobil, avšak vďaka jeho kolegom a NADÁCII AGEL pôjde na rehabilitačný pobyt, ktorý mu pomôže tieto následky prekonať.


Detičky pokrstili nového maskota NADÁCIE AGEL

11.6.2021

NADÁCIA AGEL v spolupráci s Nemocnicou AGEL Levice sa postarala o výnimočný Deň detí pre Centrum pre deti a rodiny v Leviciach. Okrem darčekov, ktoré detičky dostali, sa spolu s riaditeľkou centra stali krstnými rodičmi nového maskota nadácie – doktorky AGI.


Vyššia bezpečnosť pre pacientov aj zamestnancov nemocnice. NADÁCIA AGEL financovala nákup chladničky s mrazničkou

22.4.2021

Oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou Skalica, člen skupiny AGEL, získalo od NADÁCIE AGEL novú chladničku. O podporu požiadala nemocnica NADÁCIU s cieľom zlepšiť podmienky starostlivosti o najťažšie stavy covid pacientov hospitalizovaných v nemocnici.


Skalická nemocnica rozdáva pacientom seniorom „balíčky pohody“

9.4.2021

Pacient seniori vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou Skalica, ktorá je členom skupiny AGEL, dostávajú pri ukončení dlhodobej hospitalizácie tzv. balíčky pohody. Ide o starostlivo namiešanú zmes úžitku, ochrany, pohody a potešenia, ktorú pre nich pripravila NADÁCIA AGEL.


Nemocnica AGEL Bánovce rozdala pacientom seniorom balíčky pomoci

26.3.2021

Aktuálna pandemická situácia veľmi negatívne postihla najmä seniorov. Okrem hrozby koronavírusu sú „uväznení“ doma, bez možnosti osobného kontaktu s rodinou, priateľmi, podľa ich aktuálneho zdravotné stavu nemajú mnohí ani možnosť si zabezpečiť všetko potrebné. O to horšie, ak sa ocitnú v nemocnici v súvislosti s dlhodobejšími diagnózami. S cieľom pomôcť hospitalizovaným seniorom v sieti zdravotníckych zariadení AGEL prišla NADÁCIA AGEL s originálnym projektom určeným práve pre týchto pacientov. Pripravila 1000 kusov tzv. „Balíčkov pohody“. Je v nich všetko, čo pacient, senior bude potrebovať a nemusí sa trápiť tým, kde a ako si veci zoženie. Balíčky pohody urobili radosť aj pacientom seniorom v Nemocnici AGEL Bánovce.


Seniori na oddelení dlhodobo chorých v kežmarskej nemocnici dostávajú balíčky pohody od NADÁCIE AGEL

15.3.2021

NADÁCIA AGEL si tentokrát pripravila užitočnú pozornosť pre seniorov na oddelenia dlhodobo chorých. Balíčky pohody prišli aj do Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, a tešia sa obľube u starších pacientov. Balíček obsahuje rôzne drobnosti, ktoré sú nielen pre potešenie, ale najmä pre úžitok.


Nemocnica AGEL Komárno rozdala pacientom - seniorom balíčky pomoci

12.3.2021

Aktuálna pandemická situácia veľmi negatívne postihla najmä seniorov. Okrem hrozby koronavírusu sú „uväznení“ doma, bez možnosti osobného kontaktu s rodinou, priateľmi, podľa ich aktuálneho zdravotné stavu nemajú mnohí ani možnosť si zabezpečiť všetko potrebné. O to horšie, ak sa ocitnú v nemocnici v súvislosti s dlhodobejšími diagnózami. S cieľom pomôcť hospitalizovaným seniorom v sieti zdravotníckych zariadení AGEL prišla NADÁCIA AGEL s originálnym projektom určeným práve pre týchto pacientov. Pripravila 1000 kusov tzv. „Balíčkov pohody“. Je v nich všetko, čo pacient, senior bude potrebovať a nemusí sa trápiť tým, kde a ako si veci zoženie. Prvé balíčky pohody dostali v Nemocnici AGEL Komárno.


NADÁCIA AGEL vstupuje do nového roku s novým logom

5.1.2021

Srdce ako symbol starostlivosti o blížneho – to je hlavná myšlienka nového loga, ktoré sa stáva od nového roku 2021 symbolom NADÁCIE AGEL. Finálnu podobu vybrala komisia Správnej rady NADÁCIE v októbri 2020 zo 45 návrhov, ktoré jej zaslali zamestnanci Skupiny AGEL.


Na detskom oddelení v Levoči pripravili malému Samkovi oslavu prvých narodenín

4.11.2020

Vďaka personálu na detskom oddelení Nemocnice AGEL Levoča malý pacient Samko symbolicky oslávil svoj prvý rôčik. V nemocnici je hospitalizovaný už od polovice mája. Hoci sám si svoje prvé narodeniny ešte veľmi neuvedomuje a oslava, vzhľadom na pandémiu, bola podriadená prísnym protiepidemickým opatreniam, narodeniny sa podarili. Obrovská vďaka patrí aj NADÁCII AGEL, vďaka ktorej má malý Samko nové zdravotnícke pomôcky. Tie mu pri jeho diagnóze veľmi pomôžu. Antidekubitný matrac a odsávačku mu od NADÁCIE AGEL vysníval práve personál na detskom oddelení.


NADÁCIA AGEL zorganizovala športové hry pre deti 90 detí si užilo deň plný zábavy a smiechu

27.8.2020

90 detí, 15 vychovávateľov, množstvo športových disciplín na čerstvom vzduchu, výborná nálada a radosť z hry. Takto by sa dal charakterizovať 3. ročník letných športových hier pre deti z centier pre deti a rodiny, ktorý NADÁCIA AGEL zorganizovala 22. augusta.


NADÁCIA AGEL prišla s projektom „Chráňme zdravie nás všetkých“ a svoju činnosť prispôsobila aktuálnej situácii poznačenej celosvetovou pandémiou

29.7.2020

Prvý polrok tohto roku bol pre všetkých zaťažkávajúcou skúškou. NADÁCIA AGEL bola tiež vzhľadom na šíriacu sa epidémiu koronavírusu nútená zmeniť plány na rok 2020 a pozastaviť pripravované projekty. Namiesto toho však vymysleli nové projekty a pomáhali aj naďalej tam, kde ich potrebovali.


Zbierka NADÁCIE AGEL ukážkou pomoci a spolupatričnosti

22.11.2019

NADÁCIA AGEL už po tretíkrát organizuje v Nemocnici Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člena skupiny AGEL, charitatívnu vianočnú zbierku šatstva a hračiek pre ľudí, ktorí sa ocitli v ťažkej sociálnej situácii. Zbierka trvá celý november a okrem zamestnancov nemocnice sa do nej môžu zapojiť aj obyvatelia Kežmarku a okolia. Už prvé dni zbierky ukázali veľkú spolupatričnosť a ochotu pomôcť dospelým aj deťom, o čom svedčia plné vrecia vyzbieraných vecí. Tie poputujú do Centra sociálnych služieb a Domu sociálnych služieb Ľubica.


Vianočná zbierka šatstva v kežmarskej nemocnici

11.11.2019

NADÁCIA AGEL v spolupráci s kežmarskou nemocnicou aj tento rok organizuje charitatívnu zbierku šatstva. Vianočná zbierka šatstva sa koná počas celého novembra a prioritne sa do nej zapájajú zdravotnícki pracovníci a ich rodiny, no v tomto období už i verejnosť avizuje svoj záujem prispieť do dobročinnej akcie. Vyzbierané veci poputujú do Centra sociálnych služieb a Domu sociálnych služieb Ľubica.


NADÁCIA AGEL začala zbierať chobotničky

28.10.2019

Drobná maličkosť môže byť niekedy veľkou pomocou, ako napríklad háčkovaná chobotnička, ktorá pomáha predovšetkým predčasne narodeným deťom. Kedže chceme, aby túto roztomilú a hlavne užitočnú hračku malo čo najviacej detí, rozhodli sme sa ich zbierať a distribuovať do nemocníc, do detských postieľok a každému, kto o ňu prejaví záujem.


Rehabilitácie zvyšujú šance na lepšiu mobilitu

23.10.2019

Daniela trpí od narodenia detskou mozgovou obrnou. Po mnohých operáciách sa rozhodla vyskúšať rehabilitačný pobyt v špecializovanom centre Svetielko, vďaka ktorému vidí na svojej chôdzy prvé pokroky. Nakoľko liečba je finančne nákladná, NADÁCIA AGEL sa rozhodla financovať rehabilitačné terapie ako oxygenoterapiu, neurostimulačnú masáž a špeciálnu metódu TheraSuit.


Tadeáš, Vilko a Riško na štartovej čiare Healthy run Košice

5.10.2019

Bežci z Košíc a okolia mali možnosť urobiť niečo nielen pre svoje zdravie, ale aj pre deti, ktoré potrebujú pomoc. Účasťou na nesúťažnom charitatívnom behu Healthy run Košice a zaplatením štartovného totiž prispeli trom hendikepovaným deťom, konkrétne Tadeášovi Wagnerovi, Richardovi a Viliamovi Holendovcom. Tento ročník rodinného charitatívneho behu odštartoval v sobotu 5. októbra o 10:00 hod. v areáli Nad Jazerom v Košiciach.


NADÁCIA AGEL na Dni otvorených dverí Rádia Regina Západ

7.9.2019

V sobotu 7. septembra otvorilo svoje brány verejnosti Rádio Regina Západ. Súčasťou bohatého programu bola Rozhlasová kvapka krvi, ktorú zabezpečila Nemocnica Komárno so svojím odberovým tímom. NADÁCIA AGEL spolu s ligovými hráčmi AS Trenčín podporila túto zmysluplnú akciu, pretože si všetci uvedomujeme dôležitosť tejto vzácnej tekutiny a nikdy nevieme, kedy môžeme zachrániť ľudský život.


Rehabilitácie pomáhajú Janke zlepšovať pohyb a motoriku

2.7.2019

Čoraz častejšie vidieť poruchy pohybového aparátu u detí školského a často aj predškolského veku. Fyzioterapia detí s hendikepom sa zameriava vytvorenie správnych pohybových návykov, dôležité je sa venovať aj fyzioterapii detí s nesprávnym držaním tela, plochými nohami, deformitami hrudníka, stavmi po úrazoch a operáciách.


NADÁCIA AGEL sa stala partnerom nesúťažného behu na nábreží Dunaja v Bratislave

24.6.2019

Charitatívny beh sa konal 22. júna v popoludňajších hodinách priamo na nábreží Dunaja v blízkosti najväčšieho nákupného centra v Bratislave. Zúčastnilo sa ho 118 bežcov, vďaka ktorým sa nám podarilo vyzbierať celkovo 558 eur. Bezplatné diagnostické merania zastrešili počas celej akcie zdravotníci z AGEL Clinic. S prevenciou a zdravotníckou osvetou sa verejnosť zoznámila počas niekoľkohodinového sprievodného programu.


Zdolávanie bežeckej trate sa ponesie v znamení charity

15.6.2019

V sobotu 22. júna o 15:00 hod. sa uskutoční nesúťažný beh, ktorý odštartuje na nábreží Dunaja. Okrem bezplatných diagnostických meraní, ktoré zabezpečia zdravotníci z AGEL Clinic počas celej akcie, nebude chýbať ani sprievodný program. Navrhnutá trať má 10 km, keďže však ide o nesúťažný beh, tak sa dá jej dĺžka upraviť podľa schopností a individuálnych preferencií.


NADÁCIA AGEL sa i tento rok stala partnerom HELPfestu

8.6.2019

Každoročne sa NADÁCIA AGEL pridáva k myšlienke začleňovanie hendikepovaných ľudí do spoločenského diania. Je to jedna z príležitostí, kde sa možno priamo stretnúť s bezbariérovými, športovými a kultúrnymi aktivitami určených pre návštevníkov rôzneho veku. Cieľom HelpFestu, ktorý sa konal na Devíne v sobotu 8.júna, je priblížiť život vozíčkara bežným ľuďom a naopak, pomôcť hendikepovaným so zaradením do verejného života.


Druhý ročník športových hier pre hendikepované deti v znamení dobrej nálady

25.5.2019

Vo Valčianskej doline sa v sobotu 25. mája uskutočnil druhý ročník športových hier zameraných na hendikepované deti. Cieľom športového dňa bolo ponúknuť príležitosť zábavne stráviť čas a nadviazať nové vzťahy a kamarátstva. Detských športovcov mal primäť k tomu, že sa sami budú chcieť zdokonaľovať po stránke fyziologickej, motorickej, koordinačnej a emocionálnej.


Tadeáš trpí svalovou dystrofiou, ale jeho obrázky žnú jeden úspech za druhým

27.3.2019

Tadeáš sa narodil so svalovou dystrofiou, ktorá ho pripútala na invalidný vozík. Každodennú radosť mu robia farebné perá. Kreatívne diela tohto šikovného ôsmaka môžu milovníci umenia vidieť od 1. marca do 1. mája 2019 v galérii Imobilio v Karlovej Vsi.


NADÁCIA AGEL podporila II. ročník Zimného kempu pre hendikepované deti

1.3.2019

Lyžovanie, sánkovanie či korčuľovanie pod dohľadom skúsených inštruktorov a skipas zadarmo. Sen, ktorý sa tento mesiac splnil telesne a mentálne hendikepovaným deťom. Spolu so svojimi rodinami zažili na svahu v lyžiarskom stredisku Snowland vo Valčianskej doline nezabudnuteľné chvíle. Na II. ročníku Zimného kempu pre hendikepované deti si tak mohli vyskúšať aktivity, ktorým sa venujú ich zdraví rovesníci.


Dve percentá z dane za rok 2019

1.2.2019

Verejnosť má raz za rok možnosť rozhodnúť sa, či a komu daruje časť svojich daní. Ide o dve, v istých prípadoch o tri percentá z dane, ktoré by inak patrili do priamo do štátnej pokladnice. Darovať percentá svojich daní môžu zamestnanci, živnostníci a za istých podmienok aj firmy, teda každý, kto platí dane z príjmu.


Darujte 2% percentá z dane

10.1.2019

Aj tento rok majú daňovníci možnosť sa rozhodnúť, komu darujú 2% zo svojich daní. Je to pomoc, ktorá ich nič nestojí. Ak neviete, ako darovať svoju časť daní, v nasledujúcich riadkoch ponúkame krátky návod.


Ľudia bez domova a rodiny v núdzi sa stretli pri štedro prestretom stole

22.12.2018

NADÁCIA AGEL podporila predvianočnú aktivitu občianskeho združenia Miesto v dome a spoločnými silami pripravili slávnostný obed pre ľudí bez domova a rodiny v núdzi v Leviciach. Miesto pri jednom stole našlo viac ako 70 ľudí.


Zamestnanci zvolenskej nemocnice vyzbierali šatstvo pre miestne komunitné centrum

5.12.2018

Zamestnanci zvolenskej nemocnice vyzbierali počas vianočnej zbierky NADÁCIE AGEL pre Komunitné centrum „Romano Jilo" viac ako 200 kilogramov šatstva. Oblečenie pre deti aj dospelých, obuv, posteľná bielizeň a dokonca skrinky či televízor pomôžu a spríjemnia život občanom, ktorí sa prežívajú ťaživú situáciu.


Nemocnica v Kežmarku za prvé dni vyzbierala viac ako 100 kilogramov šatstva

18.11.2018

Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku n.o., člen skupiny AGEL, prvýkrát organizuje charitatívnu vianočnú zbierku šatstva. Za prvé dni zdravotníci vyzbierali viac ako 100 kilogramov šatstva, hračiek, domácich a športových po pre rodiny v núdzi, ktoré potrebujú podať pomocnú ruku.


Levická nemocnica venuje charitatívnu zbierku šatstva ľuďom bez domova

13.11.2018

Nemocnica Levice, člen skupiny AGEL, sa po druhýkrát zapojila do charitatívnej vianočnej zbierky šatstva. Za prvý týždeň stihli zdravotníci vyzbierať viac ako 100 kilogramov šatstva a hračky pre rodiny v núdzi. Materiálnu pomoc si počas adventného obdobia prevezme charitatívna organizácia Miesto v Dome z Levíc, ktorá zastrešuje aktivity pre miestnych ľudí bez domova a rodinného zázemia


Komunitné centrum získalo nové vybavenie a špeciálne pomôcky

10.11.2018

Komunitné centrum Robinson v Spišskej Novej Vsi poskytuje sociálne zázemie pre zdravotne znevýhodnené deti v regióne. Dôvody, pre ktoré bolo nedávno vybudované, sú väčšinou rovnaké – slabá inklúzia v znížených sociálnych pomeroch, potreba výmeny informácií, zabezpečenie poradenstva v oblasti zdravotnej starostlivosti. Záujem o komunitné centrum sa prejavil už pri jeho otvorení, ale predpokladá sa, že v budúcnosti niekoľkonásobne prevýši možnosti, ktoré sa v niektorých obdobiach ešte dokážu znásobiť.


V deviatich nemocniciach na Slovensku začala vianočná zbierka šatstva

1.11.2018

Deväť nemocníc na Slovenku prispeje do vianočnej zbierky šatstva, ktorá začala 1. novembra a skončí sa 30. novembra. Projekt NADÁCIE AGEL aj v tomto roku podporia stovky zamestnancov a ich materiálna pomoc v najbližších týždňoch poputuje do rúk pracovníkov komunitných centier, dobročinných organizácií a humanitných spolkov.


Dávidkovi s jemnou a hrubou motorikou pomohla hyperbarická komora

10.9.2018

Prváčik mohol vďaka nadačnému príspevku zažiť neobvyklé prázdniny. Skôr, než žiac začnú v novom školskom roku skutočne preberať učivo, je dobré, keď sa ešte vrátia do čias prázdnin. Tie posledné boli pre Dávida Libiaka výnimočné, pretože sa spájajú so zážitkami v hyperbarickej komore.


Hendikepované deti si zmerali športové sily vo Valčianskej doline

16.6.2018

Zabaviť deti počas letných dní je častokrát náročné. Mnoho hier deti poznajú takmer naspamäť, iné je vyskúšať si ich vo veľkom športovom areáli. O neobvyklé športové zážitky nebola núdza na premiérovom I. ročníku športových hier pre hendikepované deti vo Valčianskej doline


NADÁCIA AGEL prispieva deťom s ojedinelými ochoreniami

14.6.2018

Borisko Ištok je deväťročný chlapček, ktorý trpí zriedkavým neurologickým ochorením. Napriek zlým prognózam lekárov pri narodení, vďaka obrovskej snahe rodičov a nespočetnému množstvu absolvovaných rehabilitácií, tento malý bojovník dokáže stáť a prejsť určitú vzdialenosť, kreslí, učí sa písať, počítať a bavia ho cudzie jazyky. Z tohto dôvodu sa NADÁCIA AGEL rozhodla podporiť jeho vzdelávanie a poskytla príspevok vo výške 1 000 eur na osobného asistenta.


Dominika vie, že želať niekomu zdravie nie je len fráza, ale je to to najdôležitejšie, čo človek v živote má

16.5.2018

Dominika Králiková, štrnásťročné dievčatko z okresu Bánovce nad Bebravou, trpí recidivujúcimi bronchopneumóniami a pridruženými diagnózami. Nadačný príspevok jej rodičom uľahčil zabezpečenie rehabilitačného pobytu a masážneho kresla.


Trenčiansky hospic dostal tisíceurový príspevok na pomôcky

1.2.2018

Hospic Milosrdných sestier v Trenčíne, zdravotnícke zariadenie slúžiace nevyliečiteľne chorým pacientom v pokročilom štádiu choroby, získal od NADÁCIE AGEL príspevok 1000 eur na nákup zdravotníckych pomôcok. Hlavnou činnosťou zariadenia je zabezpečenie dôstojného prežitia v poslednom období života pacientov vďaka individuálnemu prístupu k ich potrebám.


Pani Nemčíkovej vysnívali bývalé kolegyne z krompašskej nemocnice prípojku plynu do domu

30.1.2018

V minulom roku v rámci projektu "Plníme Vaše sny" NADÁCIA AGEL obdržala typ na pomoc dlhoročnej zamestnankyni Nemocnice Krompachy od jej kolegýň.


Levická nemocnica sa premiérovo zapojila do zbierky šatstva, vyzbierala viac ako 300 kilogramov šatstva

17.12.2017

Nemocnica Levice sa pripojila k druhému ročníku vianočnej charitatívnej pomoci, ktorú NADÁCIA AGEL pravidelne organizuje v desiatich zdravotníckych zariadeniach po celom Slovensku. Do vianočnej zbierky šatstva prispeli zamestnanci nemocnice po prvýkrát a spoločnými silami sa im podarilo vyzbierať viac ako 300 kilogramov šatstva, obuvi, hračiek a školských potrieb.


Podali pomocnú ruku ľuďom v núdzi, urobili zbierku

14.12.2017

Zamestnanci Nemocnice Zlaté Moravce sa v adventnom čase zapojili do charitatívnej akcie, ktorú organizovala NADÁCIA AGEL. Pre sociálne slabších ľudí zozbierali viac ako 250 kilogramov s oblečenia, obuvi a posteľnej bielizne.


Príbeh popálenej mamičky Marty sledovalo celé Slovensko

10.11.2017

Pred pár týždňami prežila pri pôrode veľké nešťastie. Lôžko, na ktorom ležala, začalo horieť. Mladá mamička Marta sa po transporte z inej nemocnice a následnej hospitalizácii na Klinike popálenín a rekonštrukčnej chirurgie v Nemocnici Košice-Šaca cíti každý deň o čosi lepšie. NADÁCIA AGEL jej venovala 2000-tisíc eur na nákup detských potrieb pre malého Števka.


Výťažok z charitatívneho golfového turnaja v Malej Ide poputuje Krištofovi Kubalovi

7.9.2017

NADÁCIA AGEL, súčasť skupiny AGEL, 6. septembra 2017 zorganizovala druhý ročník charitatívneho golfového turnaja v Malej Ide pri Košiciach. Finančný výťažok z charitatívneho športového podujatia bude venovaný pätnásťročnému hendikepovanému športovcovi Krištofovi Kubalovi na zakúpenie zdravotnej pomôcky Motomed. Generálnym partnerom podujatia sa stala spoločnosť Perfect Distribution.


NADÁCIA AGEL podporila Michaelu Červenú

19.7.2017

Počas štvrtého ročníku HELPfestu 2017, ktorý sa uskutočnil vo Vlčkovciach pri Trnave, bol Michaele Červenej odovzdaný darovací šek v hodnote 600 eur. Pomôže jej pri zakúpení elektrického polohovateľného kresla. Podujatie moderovala Adela Vinczeová a podporili ho viaceré známe osobnosti slovenského šoubiznisu.


Vianočná zbierka Nadácie AGEL pomôže stovkám ľuďom bez domova

16.12.2016

Stovky zamestnancov, pacientov zo zdravotníckych zariadení, spoločnosti skupiny AGEL SK a taktiež široká verejnosť sa zapojila do Vianočnej zbierky, ktorá bola učená pre ľudí bez domova a tým, ktorí nemajú zabezpečené nevyhnutné podmienky na uspokojovanie základných životných potrieb. Akciu zorganizovala Nadácia AGEL, ktorá v týchto dňoch odovzdala Domu charity sv. Rafaela v Nitre a Domu charity sv. Vincenta v Žiline dokopy 600 kilogramov odevov, zimných doplnkov a obliečok.


Kontakt pre médiá

Mgr. Eva Peterová, hovorkyňa AGEL SK

Mgr. Eva Peterová
hovorkyňa AGEL SK
hovorca@agel.sk

Kontakt neslúži na objednávanie pacientov na vyšetrenie, očkovanie, testovanie a zasielanie výsledkov vyšetrení.

Kontakty na všetky spoločnosti a zdravotnícke zariadenia Skupiny AGEL nájdete v zozname spločností Skupiny AGEL