Novinky

Zbierka NADÁCIE AGEL ukážkou pomoci a spolupatričnosti

22.11.2019

NADÁCIA AGEL už po tretíkrát organizuje v Nemocnici Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člena skupiny AGEL, charitatívnu vianočnú zbierku šatstva a hračiek pre ľudí, ktorí sa ocitli v ťažkej sociálnej situácii. Zbierka trvá celý november a okrem zamestnancov nemocnice sa do nej môžu zapojiť aj obyvatelia Kežmarku a okolia. Už prvé dni zbierky ukázali veľkú spolupatričnosť a ochotu pomôcť dospelým aj deťom, o čom svedčia plné vrecia vyzbieraných vecí. Tie poputujú do Centra sociálnych služieb a Domu sociálnych služieb Ľubica.


Vianočná zbierka šatstva v kežmarskej nemocnici

11.11.2019

NADÁCIA AGEL v spolupráci s kežmarskou nemocnicou aj tento rok organizuje charitatívnu zbierku šatstva. Vianočná zbierka šatstva sa koná počas celého novembra a prioritne sa do nej zapájajú zdravotnícki pracovníci a ich rodiny, no v tomto období už i verejnosť avizuje svoj záujem prispieť do dobročinnej akcie. Vyzbierané veci poputujú do Centra sociálnych služieb a Domu sociálnych služieb Ľubica.


NADÁCIA AGEL začala zbierať chobotničky

28.10.2019

Drobná maličkosť môže byť niekedy veľkou pomocou, ako napríklad háčkovaná chobotnička, ktorá pomáha predovšetkým predčasne narodeným deťom. Kedže chceme, aby túto roztomilú a hlavne užitočnú hračku malo čo najviacej detí, rozhodli sme sa ich zbierať a distribuovať do nemocníc, do detských postieľok a každému, kto o ňu prejaví záujem.


Rehabilitácie zvyšujú šance na lepšiu mobilitu

23.10.2019

Daniela trpí od narodenia detskou mozgovou obrnou. Po mnohých operáciách sa rozhodla vyskúšať rehabilitačný pobyt v špecializovanom centre Svetielko, vďaka ktorému vidí na svojej chôdzy prvé pokroky. Nakoľko liečba je finančne nákladná, NADÁCIA AGEL sa rozhodla financovať rehabilitačné terapie ako oxygenoterapiu, neurostimulačnú masáž a špeciálnu metódu TheraSuit.


Tadeáš, Vilko a Riško na štartovej čiare Healthy run Košice

5.10.2019

Bežci z Košíc a okolia mali možnosť urobiť niečo nielen pre svoje zdravie, ale aj pre deti, ktoré potrebujú pomoc. Účasťou na nesúťažnom charitatívnom behu Healthy run Košice a zaplatením štartovného totiž prispeli trom hendikepovaným deťom, konkrétne Tadeášovi Wagnerovi, Richardovi a Viliamovi Holendovcom. Tento ročník rodinného charitatívneho behu odštartoval v sobotu 5. októbra o 10:00 hod. v areáli Nad Jazerom v Košiciach.


NADÁCIA AGEL na Dni otvorených dverí Rádia Regina Západ

7.9.2019

V sobotu 7. septembra otvorilo svoje brány verejnosti Rádio Regina Západ. Súčasťou bohatého programu bola Rozhlasová kvapka krvi, ktorú zabezpečila Nemocnica Komárno so svojím odberovým tímom. NADÁCIA AGEL spolu s ligovými hráčmi AS Trenčín podporila túto zmysluplnú akciu, pretože si všetci uvedomujeme dôležitosť tejto vzácnej tekutiny a nikdy nevieme, kedy môžeme zachrániť ľudský život.


Rehabilitácie pomáhajú Janke zlepšovať pohyb a motoriku

2.7.2019

Čoraz častejšie vidieť poruchy pohybového aparátu u detí školského a často aj predškolského veku. Fyzioterapia detí s hendikepom sa zameriava vytvorenie správnych pohybových návykov, dôležité je sa venovať aj fyzioterapii detí s nesprávnym držaním tela, plochými nohami, deformitami hrudníka, stavmi po úrazoch a operáciách.


NADÁCIA AGEL sa stala partnerom nesúťažného behu na nábreží Dunaja v Bratislave

24.6.2019

Charitatívny beh sa konal 22. júna v popoludňajších hodinách priamo na nábreží Dunaja v blízkosti najväčšieho nákupného centra v Bratislave. Zúčastnilo sa ho 118 bežcov, vďaka ktorým sa nám podarilo vyzbierať celkovo 558 eur. Bezplatné diagnostické merania zastrešili počas celej akcie zdravotníci z AGEL Clinic. S prevenciou a zdravotníckou osvetou sa verejnosť zoznámila počas niekoľkohodinového sprievodného programu.


Zdolávanie bežeckej trate sa ponesie v znamení charity

15.6.2019

V sobotu 22. júna o 15:00 hod. sa uskutoční nesúťažný beh, ktorý odštartuje na nábreží Dunaja. Okrem bezplatných diagnostických meraní, ktoré zabezpečia zdravotníci z AGEL Clinic počas celej akcie, nebude chýbať ani sprievodný program. Navrhnutá trať má 10 km, keďže však ide o nesúťažný beh, tak sa dá jej dĺžka upraviť podľa schopností a individuálnych preferencií.


NADÁCIA AGEL sa i tento rok stala partnerom HELPfestu

8.6.2019

Každoročne sa NADÁCIA AGEL pridáva k myšlienke začleňovanie hendikepovaných ľudí do spoločenského diania. Je to jedna z príležitostí, kde sa možno priamo stretnúť s bezbariérovými, športovými a kultúrnymi aktivitami určených pre návštevníkov rôzneho veku. Cieľom HelpFestu, ktorý sa konal na Devíne v sobotu 8.júna, je priblížiť život vozíčkara bežným ľuďom a naopak, pomôcť hendikepovaným so zaradením do verejného života.


Druhý ročník športových hier pre hendikepované deti v znamení dobrej nálady

25.5.2019

Vo Valčianskej doline sa v sobotu 25. mája uskutočnil druhý ročník športových hier zameraných na hendikepované deti. Cieľom športového dňa bolo ponúknuť príležitosť zábavne stráviť čas a nadviazať nové vzťahy a kamarátstva. Detských športovcov mal primäť k tomu, že sa sami budú chcieť zdokonaľovať po stránke fyziologickej, motorickej, koordinačnej a emocionálnej.


Tadeáš trpí svalovou dystrofiou, ale jeho obrázky žnú jeden úspech za druhým

27.3.2019

Tadeáš sa narodil so svalovou dystrofiou, ktorá ho pripútala na invalidný vozík. Každodennú radosť mu robia farebné perá. Kreatívne diela tohto šikovného ôsmaka môžu milovníci umenia vidieť od 1. marca do 1. mája 2019 v galérii Imobilio v Karlovej Vsi.


NADÁCIA AGEL podporila II. ročník Zimného kempu pre hendikepované deti

1.3.2019

Lyžovanie, sánkovanie či korčuľovanie pod dohľadom skúsených inštruktorov a skipas zadarmo. Sen, ktorý sa tento mesiac splnil telesne a mentálne hendikepovaným deťom. Spolu so svojimi rodinami zažili na svahu v lyžiarskom stredisku Snowland vo Valčianskej doline nezabudnuteľné chvíle. Na II. ročníku Zimného kempu pre hendikepované deti si tak mohli vyskúšať aktivity, ktorým sa venujú ich zdraví rovesníci.


Dve percentá z dane za rok 2019

1.2.2019

Verejnosť má raz za rok možnosť rozhodnúť sa, či a komu daruje časť svojich daní. Ide o dve, v istých prípadoch o tri percentá z dane, ktoré by inak patrili do priamo do štátnej pokladnice. Darovať percentá svojich daní môžu zamestnanci, živnostníci a za istých podmienok aj firmy, teda každý, kto platí dane z príjmu.


Darujte 2% percentá z dane

10.1.2019

Aj tento rok majú daňovníci možnosť sa rozhodnúť, komu darujú 2% zo svojich daní. Je to pomoc, ktorá ich nič nestojí. Ak neviete, ako darovať svoju časť daní, v nasledujúcich riadkoch ponúkame krátky návod.


Ľudia bez domova a rodiny v núdzi sa stretli pri štedro prestretom stole

22.12.2018

NADÁCIA AGEL podporila predvianočnú aktivitu občianskeho združenia Miesto v dome a spoločnými silami pripravili slávnostný obed pre ľudí bez domova a rodiny v núdzi v Leviciach. Miesto pri jednom stole našlo viac ako 70 ľudí.


Zamestnanci zvolenskej nemocnice vyzbierali šatstvo pre miestne komunitné centrum

5.12.2018

Zamestnanci zvolenskej nemocnice vyzbierali počas vianočnej zbierky NADÁCIE AGEL pre Komunitné centrum „Romano Jilo" viac ako 200 kilogramov šatstva. Oblečenie pre deti aj dospelých, obuv, posteľná bielizeň a dokonca skrinky či televízor pomôžu a spríjemnia život občanom, ktorí sa prežívajú ťaživú situáciu.


Nemocnica v Kežmarku za prvé dni vyzbierala viac ako 100 kilogramov šatstva

18.11.2018

Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku n.o., člen skupiny AGEL, prvýkrát organizuje charitatívnu vianočnú zbierku šatstva. Za prvé dni zdravotníci vyzbierali viac ako 100 kilogramov šatstva, hračiek, domácich a športových po pre rodiny v núdzi, ktoré potrebujú podať pomocnú ruku.


Levická nemocnica venuje charitatívnu zbierku šatstva ľuďom bez domova

13.11.2018

Nemocnica Levice, člen skupiny AGEL, sa po druhýkrát zapojila do charitatívnej vianočnej zbierky šatstva. Za prvý týždeň stihli zdravotníci vyzbierať viac ako 100 kilogramov šatstva a hračky pre rodiny v núdzi. Materiálnu pomoc si počas adventného obdobia prevezme charitatívna organizácia Miesto v Dome z Levíc, ktorá zastrešuje aktivity pre miestnych ľudí bez domova a rodinného zázemia


Komunitné centrum získalo nové vybavenie a špeciálne pomôcky

10.11.2018

Komunitné centrum Robinson v Spišskej Novej Vsi poskytuje sociálne zázemie pre zdravotne znevýhodnené deti v regióne. Dôvody, pre ktoré bolo nedávno vybudované, sú väčšinou rovnaké – slabá inklúzia v znížených sociálnych pomeroch, potreba výmeny informácií, zabezpečenie poradenstva v oblasti zdravotnej starostlivosti. Záujem o komunitné centrum sa prejavil už pri jeho otvorení, ale predpokladá sa, že v budúcnosti niekoľkonásobne prevýši možnosti, ktoré sa v niektorých obdobiach ešte dokážu znásobiť.


V deviatich nemocniciach na Slovensku začala vianočná zbierka šatstva

1.11.2018

Deväť nemocníc na Slovenku prispeje do vianočnej zbierky šatstva, ktorá začala 1. novembra a skončí sa 30. novembra. Projekt NADÁCIE AGEL aj v tomto roku podporia stovky zamestnancov a ich materiálna pomoc v najbližších týždňoch poputuje do rúk pracovníkov komunitných centier, dobročinných organizácií a humanitných spolkov.


Dávidkovi s jemnou a hrubou motorikou pomohla hyperbarická komora

10.9.2018

Prváčik mohol vďaka nadačnému príspevku zažiť neobvyklé prázdniny. Skôr, než žiac začnú v novom školskom roku skutočne preberať učivo, je dobré, keď sa ešte vrátia do čias prázdnin. Tie posledné boli pre Dávida Libiaka výnimočné, pretože sa spájajú so zážitkami v hyperbarickej komore.


Hendikepované deti si zmerali športové sily vo Valčianskej doline

16.6.2018

Zabaviť deti počas letných dní je častokrát náročné. Mnoho hier deti poznajú takmer naspamäť, iné je vyskúšať si ich vo veľkom športovom areáli. O neobvyklé športové zážitky nebola núdza na premiérovom I. ročníku športových hier pre hendikepované deti vo Valčianskej doline


NADÁCIA AGEL prispieva deťom s ojedinelými ochoreniami

14.6.2018

Borisko Ištok je deväťročný chlapček, ktorý trpí zriedkavým neurologickým ochorením. Napriek zlým prognózam lekárov pri narodení, vďaka obrovskej snahe rodičov a nespočetnému množstvu absolvovaných rehabilitácií, tento malý bojovník dokáže stáť a prejsť určitú vzdialenosť, kreslí, učí sa písať, počítať a bavia ho cudzie jazyky. Z tohto dôvodu sa NADÁCIA AGEL rozhodla podporiť jeho vzdelávanie a poskytla príspevok vo výške 1 000 eur na osobného asistenta.


Dominika vie, že želať niekomu zdravie nie je len fráza, ale je to to najdôležitejšie, čo človek v živote má

16.5.2018

Dominika Králiková, štrnásťročné dievčatko z okresu Bánovce nad Bebravou, trpí recidivujúcimi bronchopneumóniami a pridruženými diagnózami. Nadačný príspevok jej rodičom uľahčil zabezpečenie rehabilitačného pobytu a masážneho kresla.


Trenčiansky hospic dostal tisíceurový príspevok na pomôcky

1.2.2018

Hospic Milosrdných sestier v Trenčíne, zdravotnícke zariadenie slúžiace nevyliečiteľne chorým pacientom v pokročilom štádiu choroby, získal od NADÁCIE AGEL príspevok 1000 eur na nákup zdravotníckych pomôcok. Hlavnou činnosťou zariadenia je zabezpečenie dôstojného prežitia v poslednom období života pacientov vďaka individuálnemu prístupu k ich potrebám.


Pani Nemčíkovej vysnívali bývalé kolegyne z krompašskej nemocnice prípojku plynu do domu

30.1.2018

V minulom roku v rámci projektu "Plníme Vaše sny" NADÁCIA AGEL obdržala typ na pomoc dlhoročnej zamestnankyni Nemocnice Krompachy od jej kolegýň.


Levická nemocnica sa premiérovo zapojila do zbierky šatstva, vyzbierala viac ako 300 kilogramov šatstva

17.12.2017

Nemocnica Levice sa pripojila k druhému ročníku vianočnej charitatívnej pomoci, ktorú NADÁCIA AGEL pravidelne organizuje v desiatich zdravotníckych zariadeniach po celom Slovensku. Do vianočnej zbierky šatstva prispeli zamestnanci nemocnice po prvýkrát a spoločnými silami sa im podarilo vyzbierať viac ako 300 kilogramov šatstva, obuvi, hračiek a školských potrieb.


Podali pomocnú ruku ľuďom v núdzi, urobili zbierku

14.12.2017

Zamestnanci Nemocnice Zlaté Moravce sa v adventnom čase zapojili do charitatívnej akcie, ktorú organizovala NADÁCIA AGEL. Pre sociálne slabších ľudí zozbierali viac ako 250 kilogramov s oblečenia, obuvi a posteľnej bielizne.


Príbeh popálenej mamičky Marty sledovalo celé Slovensko

10.11.2017

Pred pár týždňami prežila pri pôrode veľké nešťastie. Lôžko, na ktorom ležala, začalo horieť. Mladá mamička Marta sa po transporte z inej nemocnice a následnej hospitalizácii na Klinike popálenín a rekonštrukčnej chirurgie v Nemocnici Košice-Šaca cíti každý deň o čosi lepšie. NADÁCIA AGEL jej venovala 2000-tisíc eur na nákup detských potrieb pre malého Števka.


Výťažok z charitatívneho golfového turnaja v Malej Ide poputuje Krištofovi Kubalovi

7.9.2017

NADÁCIA AGEL, súčasť skupiny AGEL, 6. septembra 2017 zorganizovala druhý ročník charitatívneho golfového turnaja v Malej Ide pri Košiciach. Finančný výťažok z charitatívneho športového podujatia bude venovaný pätnásťročnému hendikepovanému športovcovi Krištofovi Kubalovi na zakúpenie zdravotnej pomôcky Motomed. Generálnym partnerom podujatia sa stala spoločnosť Perfect Distribution.


NADÁCIA AGEL podporila Michaelu Červenú

19.7.2017

Počas štvrtého ročníku HELPfestu 2017, ktorý sa uskutočnil vo Vlčkovciach pri Trnave, bol Michaele Červenej odovzdaný darovací šek v hodnote 600 eur. Pomôže jej pri zakúpení elektrického polohovateľného kresla. Podujatie moderovala Adela Vinczeová a podporili ho viaceré známe osobnosti slovenského šoubiznisu.


Vianočná zbierka Nadácie AGEL pomôže stovkám ľuďom bez domova

16.12.2016

Stovky zamestnancov, pacientov zo zdravotníckych zariadení, spoločnosti skupiny AGEL SK a taktiež široká verejnosť sa zapojila do Vianočnej zbierky, ktorá bola učená pre ľudí bez domova a tým, ktorí nemajú zabezpečené nevyhnutné podmienky na uspokojovanie základných životných potrieb. Akciu zorganizovala Nadácia AGEL, ktorá v týchto dňoch odovzdala Domu charity sv. Rafaela v Nitre a Domu charity sv. Vincenta v Žiline dokopy 600 kilogramov odevov, zimných doplnkov a obliečok.


Tlačový hovorca

Mgr. Martina Pavliková
Tlačový hovorca
tel: +421 0911 169 377
e-mail: hovorca@agelsk.sk