Novinky

V Skalici bežali pre tých, ktorí nemôžu

Už druhý ročník charitatívneho behu SKALICKÁ OSMIČKA dnes odštartoval na Námestí slobody v Skalici. Do podujatia Nadácie AGEL, ktorého štartovné bolo odovzdané Filipkovi Veselému a deťom z Centra pre deti a rodiny v Skalici, sa zaregistrovalo až 252 bežcov vrátane 80 detí. Novinkou bola samostatná kategória Nordic walking a chodci. Behu sa zúčastnili aj futbalisti MFK Skalica a hendikepovaný úspešný športovec Ivo Koblasa, autor knihy Nikdy to nevzdám.

Trasa osem kilometrového preteku viedla od Námestia slobody k Baťovmu kanálu a spať. Organizátori nezabudli ani na deti a okrem trasy priamo na námestí na nich čakali pestré sprievodné aktivity ako maľovanie na tvár,  maskot nadácie – doktorka AGI alebo ujo Dudolíny so svojou zábavnou balónovou šou. O bezpečnosť sa postarali záchranári z AGEL Merea, ktorí mali pripravenú aj interaktívnu ukážku poskytnutia prvej pomoci.

„Sme nesmierne radi, že aj napriek veternému a daždivému počasiu na námestie prišli ľudia s dobrým srdcom. Nielen bežci, ale tí, ktorí chcú pomáhať. Celý výťažok zo štartovného bol už tradične použitý na pomoc. Vďaka ním sme mohli odovzdať šeky v hodnote 2 000 eur Filipkovi, ktorý od narodenia trpí viacerými diagnózami ako detská mozgová obrna i postihnutím všetkých štyroch končatín. Vďaka bežcom bude môcť absolvovať rehabilitačný pobyt v Trenčíne,“ približuje predsedníčka Správnej rady NADÁCIE AGEL Mgr. Iveta Chreneková a dodáva, že okrem toho rovnakou čiastkou, 2 000 eur, podporili aj Centrum pre deti a rodiny v Skalici.

Beh sa začal štartom novinky – kategórie Nordic walking a chodci, do ktorej sa zaregistrovalo 22 účastníkov. Na štart sa postavili aj dve zvieratká – psík a kôň. Prvou víťazkou tejto kategórie sa stala Katarína Wojčíková.

Nasledoval štart hlavnej kategórie bežcov, ktorú so skvelým časom 27:17:08 vyhral Jozef Jurčík v mužskej kategórii. Ženskú kategóriu ovládla Silvia Javorská a s trasou si hravo poradila za 32:26:42. Obrovský potlesk, uznanie a obdiv si však vyslúžil senior Vladim Vlček, ktorý tak ako minulý rok, aj tento absolvoval celý osem kilometrový okruh na invalidnom vozíku.

„Druhý ročník nášho behu pritiahol väčšiu pozornosť domácich, a preto máme ambíciu v ňom pokračovať a urobiť z neho skalickú tradíciu. Pevne veríme, že budúcoročný beh, ktorý sme naplánovali na 6. októbra 2024, prekoná naše očakávania a opäť sa na ňom stretnú fantastickí ľudia, ktorí podporia našu víziu pomáhať tým, ktorí to potrebujú,“ dodala Iveta Chreneková.


Výsledky Nordic walking a chodci:

  1. miesto – Katarína Wojčíková
  2.  miesto – Michaela Horská
  3.  miesto – Darina Tejkalová

Výsledky ženy:

  1. miesto – Silvia Javorská
  2. miesto – Lucia Hladká
  3. miesto – Aneta Janigová

Výsledky muži:

  1. miesto – Jozef Jurčík
  2. miesto – Roman Spurný
  3. miesto – Boris Maxian

Celkové výsledky behu SKALICKÁ OSMIČKA nájdete na webovej stránke: https://my.raceresult.com/264592/results


NADÁCIA AGEL je členom skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.  

NADÁCIA AGEL je mimovládna nezisková organizácia, ktorá pomáha ľuďom so zdravotným znevýhodnením v nadväznosti na zdravotnú a sociálnu sféru. Poskytuje individuálnu finančnú pomoc fyzickým a právnickým osobám , hlavne na úhradu rehabilitačných pobytov na kúpu zdravotníckych a kompenzačných pomôcok, alternatívnu liečbu, doplnky výživy a rôzne terapie. Podporuje seniorov, matky v núdzi, deti. Plní sny pacientom a zamestnancom v ťažkých životných situáciách. NADÁCIA AGEL pôsobí 6 rokov na Slovensku, od svojho pôsobenie pomohla mnohým žiadateľom a finančná čiastka presiahla viac ako 600 000 eur.

Kontakt pre médiá

Mgr. Eva Peterová, hovorkyňa AGEL SK

Mgr. Eva Peterová
hovorkyňa AGEL SK
hovorca@agel.sk

Kontakt neslúži na objednávanie pacientov na vyšetrenie, očkovanie, testovanie a zasielanie výsledkov vyšetrení.

Kontakty na všetky spoločnosti a zdravotnícke zariadenia Skupiny AGEL nájdete v zozname spločností Skupiny AGEL