Novinky

NADÁCIA AGEL pomohla príspevkom z 2% daní zakúpiť moderné prístroje pre levickú nemocnicu

Tak, ako je srdce v logu NADÁCIE AGEL symbolom starostlivosti o blížneho, tak sa podarilo NADÁCII v uplynulom roku zrealizovať skvelú vec – pomôcť zaobstarať doplnkové prístroje pre Nemocnicu AGEL Levice. Výťažok z 2% z dane v celkovej hodnote 40 560 eur poslúžil na nákup a darovanie špeciálneho prístroja na ozónoterapiu a druhým je prístroj na liečbu rázovou vlnou. Obidve novinky už plne slúžia pacientom.

„NADÁCIA AGEL môže pomáhať vďaka finančným prostriedkom, ktoré získava z 2 % z daní a zamestnanci zdravotníckych zariadení skupiny AGEL nám tieto prostriedky poskytujú. Každoročne preto zakúpime potrebné prístroje pre zdravotnícke zariadenia s cieľom zlepšenia podmienok a modernizáciu prístrojov, ktoré zvyšujú komfort a kvalitu zdravotnej starostlivosti. Žiadatelia o pomoc NADÁCIE AGEL často zápasia s chorobami pohybového aparátu a vítajú úľavu od bolesti a zlepšenie stavu hlavne pri bolestiach chrbtice, kĺbov a po úrazoch. Zakúpenie týchto dvoch prístrojov je veľká investícia ale jej prínos pre pacientov môže byť neoceniteľný,“ uviedla predsedníčka Správnej rady NADÁCIE AGEL Mgr. Iveta Chreneková.

Ozónoterapia je metóda, pri ktorej sa aplikuje medicínsky ozón do blízkosti chrbtovej platničky pod kontrolou CT, zároveň ide o najpresnejšiu metódu. Tento ambulantný výkon urýchľuje návrat pacienta do bežného života a v mnohých prípadoch sa tak predíde operačným výkonom. Ozónoterapia využíva vlastnosti ozónu. Ozón je plyn, ktorého molekula sa skladá z troch atómov kyslíka. Využitie ozónu v medicíne je veľmi účinné. S úspechom sa ozón využíva v stomatológii, onkológii, očnom lekárstve, gynekológii, chirurgii, psychiatrii a podobne. ,,Ozónová terapia patrí medzi regeneračné a revitalizačné bunkové terapie a využíva sa ako doplnok štandardnej medicíny. Ozónoterapia zlepšuje využitie energie na bunkovej úrovni oxidáciou zmesou O2/O3. Ide o najmodernejšiu a najúčinnejšiu liečbu mnohých ochorení. Liečba ozónom nemá vedľajšie ani kumulatívne účinky pri podaní iných liekov, preto je ideálnou formou doplnkovej liečby,“ hovorí Mgr. Bc. Jozef Nozdrovický, vedúci rádiologický technik Nemocnice AGEL Levice.

Druhou novinkou, ktorú vďaka NADÁCII AGEL môžu využívať pacienti v levickej nemocnici, je prístroj ,,ShockWave Dual Power“,, ktorý je kombináciou bezbolestnej rázovej vlny s diatermiou. Ošetrenie je vďaka dvom terapeutickým energiám bezbolestné a veľmi účinné. Šíreniu vĺn napomáha i aplikácia terapeutických gélov lokálne na ošetrované miesto. Rázová vlna sa v medzibunkovom priestore ľahko šíri a stimuluje regeneračné procesy, má analgetický efekt, stimuluje tvorbu látok tlmiacich bolesť, redukuje kalcifikáty a jazvy, urýchľuje hojenie tkanív - šliach, svalov, kostí tým, že stimuluje produkciu  a aktivitu fibroblastov,, rastových faktorov, kmeňových buniek, taktiež  redukuje akútny zápal i prejavy chronického zápalu a uvoľňuje svalové spazmy pohybového aparátu.

„Vďaka liečbe touto technológiou poskytneme pacientom úľavu od  bolesti či už akútnej alebo chronickej. Liečba umožní lepšie a efektívnejšie pacovať s pacientmi napríklad  pri cvičení a nemá žiadne vedľajšie účinky. Čo sa týka spektra diagnóz rázovej vlny s diatermiou je indikovaná pri pätovej ostrohe, prejavoch karpálneho tunela, bolestí ramena rôzneho pôvodu, úrazoch ako podvrtnutie, vykĺbenie, zlomeniny, zápalov šliach  - tenisový, golfový lakeť, pri akútnych aj chronických bolestiach pohybového aparátu,“ vysvetľuje primárka oddelenia fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie Nemocnice AGEL Levice MUDr. Drahoslava Rondíková.

NADÁCIA AGEL je nezisková organizácia, ktorá pôsobí na Slovensku od roku 2017, od svojho vzniku  pomohla 570 žiadateľom v hodnote viac ako 490 000 EUR, vecné dary boli poskytnuté 49 subjektom v hodnote vyššej ako 92 000 EUR. Je súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe. Pomáha ľuďom so zdravotným znevýhodnením a organizáciám v nadväznosti na zdravotnú a sociálnu sféru.

Kontakt pre médiá

Mgr. Eva Peterová, hovorkyňa AGEL SK

Mgr. Eva Peterová
hovorkyňa AGEL SK
hovorca@agel.sk

Kontakt neslúži na objednávanie pacientov na vyšetrenie, očkovanie, testovanie a zasielanie výsledkov vyšetrení.

Kontakty na všetky spoločnosti a zdravotnícke zariadenia Skupiny AGEL nájdete v zozname spločností Skupiny AGEL