Novinky

Vianočná zbierka šatstva v kežmarskej nemocnici

NADÁCIA AGEL v spolupráci s kežmarskou nemocnicou aj tento rok organizuje charitatívnu zbierku šatstva. Vianočná zbierka šatstva sa koná počas celého novembra a prioritne sa do nej zapájajú zdravotnícki pracovníci a ich rodiny, no v tomto období už i verejnosť avizuje svoj záujem prispieť do dobročinnej akcie. Vyzbierané veci poputujú do Centra sociálnych služieb a Domu sociálnych služieb Ľubica.

V minulom roku sústredili zdravotníci počas prvých dní charitatívnej vianočnej zbierky viac ako 100 kilogramov šatstva, hračiek, domácich a športových potrieb. Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku sa na túto charitatívnu akciu podujala po druhýkrát, všetky vyzbierané veci budú určené pre rodiny v núdzi.

Vianočnou zbierkou nemocnica oslovuje hlavne zdravotníckych pracovníkov, pomôcť však dokáže i široká verejnosť, ktorá môže veci nosiť do konca novembra po predchádzajúcom dohovore do kežmarskej nemocnice na oddelenie dlhodobo chorých na Hviezdoslavovej ulici 27.

Zimné oblečenie, obuv, posteľná bielizeň, uteráky a iné vyzbierané veci kežmarskou nemocnicou poputujú obyvateľom do Centra sociálnych služieb a Domu sociálnych služieb Ľubica.  V tomto roku je koordinátorkou zbierky Mária Danielčáková, ktorá poskytne záujemcov bližšie informácie prostredníctvom emailu maria.danielcakova@gmail.com alebo na telefónom čísle 0908 835 592.

Zbierky zachovalého šatstva, obuvi a detských hračiek organizuje NADÁCIA AGEL po tretíkrát a každoročne narastá počet darcov, ktorí venujú nepotrebné či nevyužívané veci. Tie sa  potom vydávajú jednotlivým charitatívnym organizáciám priamo v regióne.

,,Vianočná zbierka šatstva ako charitatívna iniciatíva s participáciou zdravotníckych zdravotníkov je  príkladom spoločenskej zodpovednosti. Táto humanitárna aktivita podporuje komunitný zmysel pomáhať ľuďom, ktorí potrebujú pomoc už pri riešení základných potrieb, ako sa dá povedať o zabezpečení teplého oblečenia počas zimného obdobia. Každoročne sa do zbierky šatstva zapája viac dobrovoľníkov, viac a citlivejšie ľudia vnímajú sociálnu odkázanosť, ktorá ich obklopuje v regióne, kde sami žijú. Taktiež je na mieste vyjadriť aj úprimnú vďaku za verejný záujem a podporu, ktorú v okolí Kežmarku prejavujú miestni obyvatelia vo vzťahu k NADÁCII AGEL," uviedla Ing. Ivana Janzová, správkyňa NADÁCIE AGEL na Slovensku. 

Vlani zhromaždili zdravotníci tisícky kilogramov šatstva, obuvi, posteľnej bielizne a hračiek. Tento rok charitatívne aktivity pokračujú v obdobnom termíne, ako tomu bolo pred rokom. Veci z nadačnej zbierky dostanú sociálne znevýhodnené skupiny obyvateľstva, ako aj obyvatelia ohrození rizikom sociálneho vylúčenia.

 

 

Kontakt pre médiá

Mgr. Eva Peterová, hovorkyňa AGEL SK

Mgr. Eva Peterová
hovorkyňa AGEL SK
hovorca@agel.sk

Kontakt neslúži na objednávanie pacientov na vyšetrenie, očkovanie, testovanie a zasielanie výsledkov vyšetrení.

Kontakty na všetky spoločnosti a zdravotnícke zariadenia Skupiny AGEL nájdete v zozname spločností Skupiny AGEL